Koc wełniany

Wełna jest to głównie bardzo ciepły materiał, który uzyskuje się przede wszystkim z owiec. Koce wełniane sklep internetowy są więc naprawdę bardzo ciepłe – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla każdego użytkownika.

Przyjemny koc – jak powstaje?

Strzyżenie owiec to proces, w którym odcina się wełniane runo owcy. Jakość włóknin określana jest techniką znaną jako klasyfikacja wełny, w której wykwalifikowana osoba grupuje wełny podobnych stopni razem, aby zminimalizować ewentualny zwrot dla rolnika lub właściciela owiec. Zanim wełna zostanie użyta do celów komercyjnych, należy ją oczyścić. W komercyjnej wełnie substancje roślinne są często usuwane przez chemiczne zwęglanie.

Koc z wełny

Koce wełniane sklep internetowy są bardzo łatwo dostępne – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Oprócz odzieży, wełna została użyta do produkcji koców, dywanów, tkanin siodłowych, wykładzin, izolacji i tapicerki. Zewnętrzne włókna wełny są hydrofobowe. Wełna filcowana jest wodoodporna, przepuszczalna dla powietrza i lekko antybakteryjna, dzięki czemu jest odporna na gromadzenie się nieprzyjemnego zapachu. Oprócz tego koce wełniane są również:

  • przyjemne w dotyku,
  • niesamowicie ciepłe,
  • solidnie wykonane.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Sypialnia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.